Oryginalne wydanie z roku 1873.
Pierwszy z pięciu tomów katalogu największej kolekcji polskich monet i medali.
Brak pierwszych 20 stron, które są wydrukowane i dodane w formie luźnych kartek.
Proweniencja: Ex Libris A. J. Wilczyńskich.
Egzemplarz z numerem 149.
Oprawa introligatorska, dawna, w "malowane płótno".
Stan zachowania całości bardzo dobry.
Wydanie w języku francuskim.
403 stron.
Paryż, 1872 r.
Format: 22.5 x 26.5 cm.