Rzadki i bardzo ładnie zachowany medal koronacyjny.
Wyraźna, charakterystyczna patyna. Dobrze zachowany relief. Medal połyskowy.
Pochodzący ze słynnej kolekcji Stanisława Herstala, sprzedanej w Kalifornii, w 1974 roku (poz. 1947, karteczka z aukcji w komplecie).
Sygnowany H.P.GROSKVRT.
Awers: popiersie króla w zbroi, z płaszczem, w otoku: D • G • AVGVSTVS • III • REX • POL • M • D • LITH • D • SAX • EL •
Rewers: wyobrażenie obrzędu koronacji, z królem klęczącym przed biskupem; w otoku: CONCORDIBVS•LIBERAE GENTIS SVFFRGIIS• (zgodnymi wolnego narodu głosami); w odcinku: ELECT:V.OCT:MDCCXXXIII. | CORONATVS XVII.IAN: | MDCCXXIV
Srebro, średnica 55 mm, waga 58.09 g