Rozšírené vyhľadávanie Rozšírené vyhľadávanie

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Oznámenia počas živej aukcie
notifications_off Budík: Nie
textsms SMS: Žiaden
add Vaša poznámka
Popis položky
Stav: VF+/XF
Odkazy: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Dražba
AUKCJA ZIMOWA '23
Dátum
04 Február, 10:00 CET/Warsaw
Počiatočná cena
3 286 EUR
Stav
VF+/XF
Začatie live dražby
lock Práve prebieha vytváranie dražby - Registrácia nie je ešte dostupná
Poslať správu prevadzkovateľovi dražby

Máte otázky ohľadom tejto položky alebo účasti na licitácii?

Zobrazení: 182 | Obľúbené: 3
Dražba

AUKCJA ZIMOWA '23
Dátum
Sobota, 04 Február, 10:00 CET/Warsaw
Priebeh licitácie

Budú licitované všetky položky

Dražobný poplatok
Zvyšovanie ponuky
  400 000
  800 000

Všeobecné podmienky
O dražbe

O predajcovi
GNDM sp. z o.o.
Otváracie hodiny
Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Zatvorené
Nedeľa
Zatvorené