Przedstawia: lwa kroczącego w lewo, z głową zwróconą do tyłu, z podwiniętym ogonem.
Emisja nieokreślonego emitenta, datowana na koniec XIII w.
Na awersie numer tuszem (1105) z dawnego zbioru.
Wykruszenia krążka, główny element ładnie, głęboko odbity.
Srebro, średnica 15-16.5 mm, waga 0.15 g.