Aleksandria, 300-285r. p.n.e.
Egzemplarze z deltą za uchem, są rzadsze oraz na aukcjach uzyskują wyższe ceny z powodu o lepiej wykonanego stylistycznie stempla.
Awers: Głowa Ptolemeusza I w diademie w prawo. Za uchem Δ (Delta) - sygnatura wykonawcy stempla awersu monety.
Rewers: Orzeł stojący na wiązce piorunów w lewo, w lewym polu litera "P" oraz monogram. W otoku legenda: BAΣIΛEΩΣ ΠTOΛEMOY
Moneta z ładnie zachowanym detalem, niestety prawdopodobnie wyjęta z oprawy. Liczne rysy i wgniecenia.
Patyna, nalot.
Srebro, średnica 25.4 mm, waga 13.87 g