V spodnej časti nedatované, čo je viditeľné najmä na zadnej strane. Povrch dobrý a zdravý a portrét na túto odrodu dobre zachovaný, nie je opotrebovaný, ale v tomto type nie je chránený pred opotrebovaním žiadnymi inými prvkami kompozície, napríklad okrajom - v tomto type zreteľne vystupuje sám z pomerne veľkého otvoreného priestoru pozadia.
Prvá emisia ortieľov z krakovskej mincovne pod vedením Tita Livia Boratiniho.
Odroda bez orámovania na averze a reverze, s titulatúrou zakončenou písmenom M D L R P.