Ikonograficky tajomný brakteát, v ktorom W. Garbaczewski vzhľadom na pôvodnú kompozíciu vidí alúziu na Pannu Máriu.
Zobrazenie: dve ľalie orámované v arkáde zakončenej vežou, v spodnej časti pás s hebrejským nápisom BRACHA (požehnanie).
Datovanie: 1202-1227(?)
Striebro, priemer ~14 mm, hmotnosť 0,1 g.