Ikonograficky záhadný brakteát, v ktorom W. Garbaczewski vzhľadom na pôvodnú kompozíciu vidí alúziu na Pannu Máriu (?).
Vyobrazenie: dve ľalie orámované v arkáde zavŕšenej vežou, v spodnej časti pás s hebrejským nápisom BRACHA (požehnanie).
Datovanie: 1202-1227 (?)
Striebro, priemer 15 mm, hmotnosť 0,13 g