Rozšírené vyhľadávanie Rozšírené vyhľadávanie
3304

Medal 1939 Matka Boska (Amrogowicza) / Orzeł ze swastyką

UNC/AU
add Vaša poznámka
Popis položky
Stav: UNC/AU
Odkazy: Kienast 562

Ciekawy numizmat łączący okres II RP z czasami wojny.

Medal stworzony na podstawie projektu słynnych monet Amrogowicza z 1928, na których awers stanowił ukoronowany Orzeł, a rewers Matka Boska z Dzieciątkiem. Projektu słynnego niemieckiego medaliera Karla Goetza, który wykorzystał go ponownie w czasach II Wojny Światowej, do stworzenia propagandowego medalu dla III Rzeszy.

Na awersie umieścił on swastykę na Orle, a w napisach otokowych: "Cudowny obraz z Częstochowy" "nie naruszony pod niemiecką strażą".

Sygnowane KG (Karl Goetz).

Bardzo interesujące uzupełnienie kolekcji monet II RP.

Piękny stan zachowania.

Na obrzeżu napis BAYER HAUPTMÜNZAMT SILVER 900 f.

Srebro, średnica 36,0 mm, waga 19,72 g.

Dražba
Aukcia 13 - zima '21
Dátum
06 Február 2021 CET/Warsaw
Počiatočná cena
112 EUR
Stav
UNC/AU
Cena predaja
1 273 EUR
Vyššia ponuka
1133%
Zobrazení: 997 | Obľúbené: 19
Dražba

Aukcia 13 - zima '21
Dátum
06 Február 2021 CET/Warsaw
Priebeh licitácie

Budú licitované všetky položky

Dražobný poplatok
Zvyšovanie ponuky
  3 200
  21 000
  52 000
  210 000
  420 000
  1 000 000

Všeobecné podmienky
O dražbe
O predajcovi
Otváracie hodiny
Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Zatvorené
Nedeľa
Zatvorené