Dawne Wyrocznie Lecha Niebo nam ogłasza,
Polacy! to nasz Orzeł, ta ziemia jest nasza
Tym oto dwuwierszem ozdobiony jest piękny patriotyk. Pudełko na emisję pieniądza Powstania Listopadowego. Typ z wytłoczonym na wieku wizerunkiem Orła Białego i dwuwierszem Ludwika Osińskiego, który został umieszczony podczas Powstania Listopadowego w 1830 r. nad bramą warszawskiego ratusza.
Piękny stan zachowania. Wierzch bez zastrzeżeń, jakość wykonania tłoczeń zachwyca. Zachowane 4 z 5 wstążeczek. Nieznaczne przetarcia, głównie przy haczyku do zamknięcia. Wyściółka wnętrza czerwona, spód z pięknie zdobionego liściastym ornamentem pergaminu.
Wymiary: 107 x 70 x 13.5 mm.