Rok 3 - 283/4r. n.e.
Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. Legenda w otoku: AK M A NOVMERIANOC CEB
Rewers: Nike krocząca w prawo, trzymająca gałązkę palmową. Data: L Γ
Obiegowy stan zachowania.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 18.7 mm, waga 7.07 g