Bardzo ładny, szczególnie jak na trojaka Zygmunta I, egzemplarz.
Wyśmienite lustro, bardzo świeże szczególnie na rewersie. Piękna patyna.
Drugi, nowy typ portretu królewskiego: z czepcem wystającym spod korony (zamiast długich włosów).
Na rewersie nowy zapis nazwy miasta: GEDANEN zamiast DANNC3K.
Odmiana legendowa z PRVSS na awersie.
Wariant z interpunkcją na awersie z czterolistnych rozetek (wybita uszkodzoną puncą rozetki).