Avancerad sökning Avancerad sökning

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Liveaviseringar under auktionen
notifications_off Alarm: Nej
textsms SMS: Saknas
add Din anteckning
Objektbeskrivning
Bevarande skick: VF+/XF
Litteratur: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Auktion
AUKCJA ZIMOWA '23
Datum
04 Februari, 10:00 CET/Warsaw
Startpris
3 286 EUR
Bevarande skick
VF+/XF
Live -budgivning
lock Auktionen är under uppbyggnad - Registrering är ännu inte tillgänglig
Skicka ett meddelande till auktionshuset

Vill du bjuda? Logga in och prenumerera på auktionen.

Vyer: 164 | Favoriter: 3
Auktion

AUKCJA ZIMOWA '23
Datum
Lördag, 04 Februari, 10:00 CET/Warsaw
Auktionens gång

Alla objekt är listade att auktioneras ut

Auktionsavgift
Budökningar
  400 000
  800 000

Villkor
Om auktionen

Om säljaren
GNDM sp. z o.o.
Öppettider
Måndag
Tisdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lördag
Stängt
Söndag
Stängt