Powstanie listopadowe, Pudełko PAMIĄTKA z monetami 1831

Liveaviseringar under auktionen
notifications_off Alarm: Nej
textsms SMS: Saknas
add Din anteckning
Objektbeskrivning

Pudełko pamiątkowe wraz z kompletem monet w nim, bez banknotu który wystawiony osobno, w dziale pieniądza papierowego.

W pudełku:

  • Dukat 1831, odmiana z kropką przed pochodnią, st.2/2+. Bardzo ładny, nie gięty; lekko przetarty na awersie, ale wyraźnie połyskowy z piękną, delikatną patyną złota.
  • 5 zł 1831, st.2. Mocna, ciemna patyna. Niewielkie zadrapania na awersie, na lewo od tarcz. Bardzo dobry, ostry, nieobiegowy relief. Pod patyną przebłyskująca mennicza poświata powierzchni.
  • 2 zł 1831, st.2+/1-. Moneta na której nie zauważamy śladów obiegu. Naturalna, bez wytrać i bez uszkodzeń. O naturalnej, seledynowej kolorystyce, ale jednocześnie z mocnym, czarnawym nalotem na powierzchni, a który obniżona ocena do 2+, gdyż niewiadomo jak dokładnie wyglądać powierzchnia pod nim, czy jak będzie wyglądać po jego zmyciu. Generalnie bardzo ładna sztuka.
  • 10 gr 1931 st.2/2+. Lekko obiegowy relief. Naturalnie seledynowa powierzchnia, bez uszkodzeń, z czarnym nalotem ale ładna, naturalna.
  • 3 gr 1831, st.~2-. Moneta polakierowana, przed lakierowaniem możliwe że umyta. Odmiana z prostymi łapami orła.

Pudełko w wizualnie bardzo ładnym stanie zachowania. Zewnętrznie bez większych uszkodzeń czy deformacji, jedynie brak haczyka. Zachowane wszystkie tasiemki od monet (rzadkość), brak jedynie tasiemek od banknotu. Aksamit zachował czerwień we wgłębienia pod monety nie złote, poza tym naturalnie zblakły. Pudełko pochodzące za pamiątek rodzinnych, wyblaknięcie wgłębienia na dukata wynika z tego, że jako moneta złota (cenna) był on wyjęty z pudełka i przechowywany osobno (obecnie włożony na powrót). Biały materiał pokrywki w stanie dobrym, lekko strzępiący się po krawędziach, ale niw wymagający renowacji.

Całość pochodząca z pamiątek rodzinnych, najprawdopodniej pierwszy raz oferowana na rynku kolekcjonerskim.

Auktion
Aukcja 18 - jesienna '22
Datum
08 Oktober, 10:00
Startpris
2 190 EUR
Live -budgivning
lock Auktionen är under uppbyggnad - Registrering är ännu inte tillgänglig
Skicka ett meddelande till auktionshuset

Vill du bjuda? Logga in och prenumerera på auktionen.

Vyer: 1151 | Favoriter: 29
Auktion

Aukcja 18 - jesienna '22
Datum
Lördag, 08 Oktober, 10:00
Auktionens gång

Alla objekt är listade att auktioneras ut

Leveranskostnad

Auktionsavgift
Budökningar
  400 000
  800 000

Villkor
Om auktionen

Znajdź nas na: YouTube // Facebook // Opinie Google // GNDM.pl

Om säljaren
GNDM sp. z o.o.
Öppettider
Måndag
Tisdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lördag
Stängt
Söndag
Stängt