W ramach I tomu "Prac Komisyi Historyi Sztuki" 21-stronnicowa, bardzo rzadka publikacja. Praca poświęcona medalierowi czasów Zygmunta I Starego, któremu przypisuje się autorstwo jednych z pierwszych polskich medali. Dodatkowo w komplecie Tom I - Zeszyt II w introligatorskiej oprawie (ex libris Franciszka Galińskiego).
Tom I - zeszyt I w przeciętym stanie - oprawa w słabym stanie, z ubytkami i przedarciami, zagięcia rogów, zapisek długopisem z prawym górnym rogu. Wewnątrz czysty, strony postrzępione na brzegach.
Tom I - zeszyt II w dobrym stanie - oprawa z przetarciami, zabrudzeniami i kilkoma niewielkimi wgnieceniami (widocznymi również na kilkunastu pierwszych stronach), środek czysty, bez zagięć. Zachowane oryginalne okładki wydawnicze.
Literatura: BNP 4408
wydanie 1917 i 1919, Kraków
format 24 x 32 cm
stron 150 tekstu z ilustracjami + 20 sprawozdań | 147 tekstu z ilustracjami + 12 sprawozdań
oprawa miękka kartonowa | introligatorska