Pierwszy polski podręcznik numizmatyczny.
Komplet tekstów i tablic we wspólnej oprawie.
Oprawa z epoki, płótno i papier marmurkowy.
Oprawa podniszczona; pęknięcia grzbietu, przetarcia na szycie bloku poluzowane.
Stan wnętrza bardzo dobry.
- wydanie 1914
- 296 stron tekstów i 80 stron tablic
- format ~16 x 23.5 cm