Klasyczna i zachowana w atrakcyjnym, bibliofilskim stanie pozycja, jednego z najważniejszych dla rozwoju numizmatyki europejskiej dzieła.
Jest to pierwsze, kompleksowe opracowanie talarów europejskich, w tym polskich. Dzieło, które do II wojny stanowiło podstawowy i referencyjny katalogów talarów, na który katalog wszystkie największe domy aukcyjne.
Komplet w jednorodnej, dawnej oprawie.
Tomy I-III wydania głównego z lata 1765-1767 oprawione jako osobne woluminy.
Tomy I-III "Kontynuacji" (Fortsetzung) z lat 1768-1774, jako cieńsze, są współ-oprawione w jeden wolumin zbiorczy opisany jako "Fortsetzung"
Oprawa dawna, groszkowane płótno barwione z dyskretnymi tłoczeniami na ślepo i ze złoceniami na grzbiecie. Styl oprawy wpasowuje się w przełom XIX/XX wiek. Boki bloku barwione na czerwono, góra prawdopodobnie dodatkowo woskowana.
Wnętrze zachowane w bardzo dobrym stanie, nie zauważyliśmy braków, czy uszkodzeń.
Format bloku 190 x 115 mm, format zewnętrzny 196 x 125 mm.
Spójny nie tylko wygląd i stan zachowania, ale również i proweniencja. Wszystkie cztery woluminy mają Ekslibris Robert Bohlmann i jego odręczny podpis na karcie przedtytułowej. Wszystkie cztery również z dawną wklejką niemieckiego domu aukcyjnego DR. BUSSO PEUS (z ich dawnej oferty, lub może z ich biblioteki).
Bardzo dobry stan zachowania całości.