Розширений пошук Розширений пошук

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Повідомлення під час торгів у прямому ефірі
notifications_off Сповіщення: Ні
textsms SMS: Відсутність
add Ваша примітка
Опис позиції
Стан збереження: VF+/XF
Література: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Аукціон
AUKCJA ZIMOWA '23
Дані
04 Лютий, 10:00 CET/Warsaw
Початкова ціна
3 286 EUR
Стан збереження
VF+/XF
Початок аукціону в прямому ефірі
lock Аукціон знаходиться в процесі створення - Реєстрація ще не доступна
Надіслати повідомлення організатору аукціону

У вас є питання щодо цього пункту або участі в торгах?

Переглядів: 190 | Обране: 4
Аукціон

AUKCJA ZIMOWA '23
Дані
Субота, 04 Лютий, 10:00 CET/Warsaw
Хід торгів

Всі товари будуть виставлені на торги

Аукціонний збір
Підвищення ставки
  400 000
  800 000

Регламент
Про аукціон

Про продавця
Контакт
GNDM sp. z o.o.
Години роботи
Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
Субота
Зачинено
Неділя
Зачинено