Powstanie listopadowe, Pudełko PAMIĄTKA z monetami 1831

Повідомлення під час торгів у прямому ефірі
notifications_off Сповіщення: Ні
textsms SMS: Відсутність
add Ваша примітка
Опис позиції

Pudełko pamiątkowe wraz z kompletem monet w nim, bez banknotu który wystawiony osobno, w dziale pieniądza papierowego.

W pudełku:

  • Dukat 1831, odmiana z kropką przed pochodnią, st.2/2+. Bardzo ładny, nie gięty; lekko przetarty na awersie, ale wyraźnie połyskowy z piękną, delikatną patyną złota.
  • 5 zł 1831, st.2. Mocna, ciemna patyna. Niewielkie zadrapania na awersie, na lewo od tarcz. Bardzo dobry, ostry, nieobiegowy relief. Pod patyną przebłyskująca mennicza poświata powierzchni.
  • 2 zł 1831, st.2+/1-. Moneta na której nie zauważamy śladów obiegu. Naturalna, bez wytrać i bez uszkodzeń. O naturalnej, seledynowej kolorystyce, ale jednocześnie z mocnym, czarnawym nalotem na powierzchni, a który obniżona ocena do 2+, gdyż niewiadomo jak dokładnie wyglądać powierzchnia pod nim, czy jak będzie wyglądać po jego zmyciu. Generalnie bardzo ładna sztuka.
  • 10 gr 1931 st.2/2+. Lekko obiegowy relief. Naturalnie seledynowa powierzchnia, bez uszkodzeń, z czarnym nalotem ale ładna, naturalna.
  • 3 gr 1831, st.~2-. Moneta polakierowana, przed lakierowaniem możliwe że umyta. Odmiana z prostymi łapami orła.

Pudełko w wizualnie bardzo ładnym stanie zachowania. Zewnętrznie bez większych uszkodzeń czy deformacji, jedynie brak haczyka. Zachowane wszystkie tasiemki od monet (rzadkość), brak jedynie tasiemek od banknotu. Aksamit zachował czerwień we wgłębienia pod monety nie złote, poza tym naturalnie zblakły. Pudełko pochodzące za pamiątek rodzinnych, wyblaknięcie wgłębienia na dukata wynika z tego, że jako moneta złota (cenna) był on wyjęty z pudełka i przechowywany osobno (obecnie włożony na powrót). Biały materiał pokrywki w stanie dobrym, lekko strzępiący się po krawędziach, ale niw wymagający renowacji.

Całość pochodząca z pamiątek rodzinnych, najprawdopodniej pierwszy raz oferowana na rynku kolekcjonerskim.

Аукціон
Aukcja 18 - jesienna '22
Дані
08 Жовтень, 10:00
Початкова ціна
2 190 EUR
Початок аукціону в прямому ефірі
lock Аукціон знаходиться в процесі створення - Реєстрація ще не доступна
Надіслати повідомлення організатору аукціону

У вас є питання щодо цього пункту або участі в торгах?

Переглядів: 1150 | Обране: 29
Аукціон

Aukcja 18 - jesienna '22
Дані
Субота, 08 Жовтень, 10:00
Хід торгів

Всі товари будуть виставлені на торги

Вартість доставки

Аукціонний збір
Підвищення ставки
  400 000
  800 000

Регламент
Про аукціон

Znajdź nas na: YouTube // Facebook // Opinie Google // GNDM.pl

Про продавця
Контакт
GNDM sp. z o.o.
Години роботи
Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
Субота
Зачинено
Неділя
Зачинено