Wyśmienitej prezencji egzemplarz jednej z najcenniejszych prób II RP - tzw. "klamry".
Piękne, intensywne lustro nadające monecie prezencji lustrzanki. Urokliwa patyna dawnego zbioru.
Moneta projektu W. Jastrzębowskiego, która nie trafiła nigdy do obiegu.
Na rewersie wypukły napis PRÓBA, rant ząbkowany.Nakład 100 sztuk.
Bardzo rzadka.
Srebro, średnica 33 mm, waga 18 g (katalogowa).