Medalion z Zygmuntem Krasińskim (1812-1859) - jednym z największych poetów polskiego romantyzmu. Pierwsze tego typu medaliony wykonano jeszcze pod 1858 rokiem.
Dobrze wykonany odlew w mosiądzu. Pod popiersiem wieszcza puncowana sygnatura ODLEW FABRYKI MINTERA. Bez tabliczki firmowej na odwrocie.
Na odwrocie litery AC (poprzedniego właściciela).
Średnica ~13 cm.
Dubrowska/Sołtan 128