Medal w znakomitej kondycji. W pełni menniczy stan zachowania, z gabinetową patyną i efektownym lustrem.
Pamiątkowy medal terytorialnie związany z Polską. Upamiętniający rosyjsko-pruskie manewry, które odbyły się w 1835 roku w Kaliszu. Przedstawiający Fryderyka Wilhelma i Mikołaja I.
Jest to typ, który od lat gości w
znakomitych, polskich zbiorach, czego potwierdzeniem jest jego obecność
w kolekcji Emeryka Hutten-Czapskiego.
Sygnowany: L. HELD F. / G. LOOS DIR.
Rzadki, szczególnie w takim stanie zachowania.
Polecamy!
Srebro, średnica 33,7 mm, waga 10,54 g.