Pośmiertne, zbiorowe wydanie dzieł Lelewela (1786-1861).
W jego ramach trzy prace numizmatyczne:
- O monecie polskiej, str. 236-285; 2 tablice;
- Dwie tablice starych pieniędzy w roku 1824 w Trzebuniu blisko Płocka wykopanych, str.383-387;
- Objaśnienie trzech pieniędzy kufickich sammanidów w zbiorze królewskiego warszawskiego przyjaciół nauk towarzystwa znajdujących się. str.419-444.
Proweniencja: na wyklejce dawny podpis własnościowy.
- wydanie 1863, Poznań
- format 14 x 22 cm
- stron 492
- oprawa dawna, introligatorska, w płótno barwione
- stan: przetarcia brzegów grzbietu wymagają ewentualnej uwagi introligatorskiej, aczkolwiek nie koniecznej; wizualny stan dobry. Stan zachowania wnętrza bardzo dobry.