Ciekawa książka, napisana ze znawstwem, barwnym językiem. W ciekawy sposób omawia ogólną historię pieniądza i wprowadza w arkana numizmatyki antycznej i średniowiecznej.
Proweniencja: dedykacja i podpis na przedniej okładce, sucha pieczęć własnościowa GNDM na tylnej okładce.
- wydanie 1954, Łódź
- format ~15 x 20.5 cm
- stron 147 (w tym 35 tablic)
- oprawa miękka
- stan: uszkodzenia na grzbiecie, poza tym stan dobry