W ramach tomu 10. "Rocznika Muzeum Narodowego w Kielcach" dwie prace o charakterze
numizmatycznym:
- "Skarb monet z początku XIX w. ze wsi Bruss w powiecie jędrzejowskim", J. Dzikowski - str.311-322.
- "Charakterystyka zbioru numizmatycznego w Muzeum w Sandomierzu", K. Załuska - str. 323-332.
Wewnątrz stan bardzo dobry, ale podniszczona obwoluta.
- wydanie 1977, Kraków
- stron 623 tekstu z czarno-białymi ilustracjami
- format 18 x 24.5 cm
- oprawa twarda z obwolutą