Niesłychanie efektowna i pięknie zachowana wersja oficerska odznaki 8. Dywizjonu Samochodowego.
Walor w stanie zbliżonym do idealnego. Ślady noszenia minimalne, jedynie na najwyższych partiach reliefu jeden drobny odprysk emalii przy obrzeżu.
Odznaka czteroczęściowa, wykonana w srebrze, niecechowana, emaliowana. Nakładka z cyfrą pułku możliwe, że wykonana w złocie, gdyż nieznaczne starcia na reliefie wskazują na jednorodność metalu.
Kompletna.
Najwyższej klasy walor w kolekcjonerskim stanie zachowania.
Wymiary odznaki: 40 x 34 mm.
Oryginalna, sygnowana nakrętka - W.GONTARCZYK WARSZAWA ul. MIODOWA No19 (średnica 22,1 mm).