Brakteát ze skupiny tzv. ratajských brakteátů, který představuje "továrnu" skupiny nalezené v obci Rataje v Dolním Slezsku v roce 1850. Skupina je datována do první poloviny 13. století.
Typ zobrazující: hlavu vpředu lemovanou hroty, ve dvojitém obklopení, mezi nimiž je imitace nápisu.
Stříbro, průměr 16,5 mm, hmotnost 0,14 g.