Brakteát představující "dílnu" skupiny mincí nalezených v obci Rataje v Dolním Slezsku v roce 1850. Datován do první poloviny 13. století.
Zobrazení: stojící postava ve svatozáři, se zdviženýma rukama, obrácená přímo před sebe. Po jejích stranách jsou v obrysech patrné další znaky.
Motiv postavy s rukama zdviženýma k požehnání je často interpretován jako motiv svatého Stanislava.
Stříbro, průměr 15,5 mm, hmotnost 0,16 g.