Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. Legenda w otoku: A K M OVA MAΞIMIANOC ΣEB
Rewers: Wiktoria krocząca w prawo, trzymająca wieniec laurowy. Data nieczytelna.
Obiegowy stan zachowania.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 20.5 mm, waga 7.57 g