Rok 4 - 288/9r. n.e.
Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. Legenda w otoku: A K M OVA MAΞIMIANOC ΣEB
Rewers: Orzeł stojący w lewo z wieńcem w dziobie, patrzący za siebie, w otoku perełkowym. Po bokach litery: L - ∆
Obiegowy stan zachowania.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 17 mm, waga 7.88 g