Jan II Kazimierz, Szóstak Bydgoszcz 1662 TT - hybryda - b. rzadki

stan zachowania
2+
cena wywoławcza
400 PLN
1 100 PLN

Hybryda typologiczna, czyli szóstak wybity stemplami łączącymi cechy dwóch mennic.

Wybita w drugim kwartale 1662 roku, w krótkim okresie pomiędzy zamknięciem mennicy w Poznaniu, a utworzeniem mennicy generalnej w Krakowie.

Z użyciem stempli rytownika pierwszej z mennic, lecz już pod zarządem Tomasza Tymfa, którego inicjały umieszczono po bokach herbu Wazów.

Niewielkie wady blachy na rewersie i lekkie zdwojenie bicia na awersie. Stan zachowania menniczy. Moneta na ocenę MS w gradingu.

MKJK 2003 (R6)