7021

Turcy osmańscy, Chanat Buchary, Ilkhanidzi... zestaw monet (16szt)

5-3
Stan zachowania: 5-3

1/ Afganistan, Abdur Rahman (1880-1901), 1 paisa

2-4/ nieczytelne; dynastie perskie, mongolskie

5/ Chanat Buchary, Mangici, Haidar (moneta pośmiertna), Buḫārā, AH 1247-1284 (1831-1867)

6/ Turcy osmańscy, Mahmūd II (1223-1255=1808-1839), Qusṭanṭiniyya, 23 r. panowania, AH 1245 (AD 1829/1830), 5 kurusz

7/ Timurydzi, Šāhruḫ (807-850=1404-1446/1447), AH 828 (AD 1424/1425), šāhruḫī

8/ Qarahanidzi, Nāṣir al-dawla Yūsūf (404-412=1013-1021), Kaszgar, AH 408 (AD1017/1018), dirham

9/ Ilkhanidzi (1256-1349)

10/ Ilkhanidzi? (1256-1349)/Timurydzi? (1370-1530)

11/ Imperium mongolskie, od 2. poł. XIII-XV w.

12/ Chanat Buchary, Mangici, Mīr Ma‛ṣūm (1200-1215=1785-1800), Buḫārā

13/ Sāmānidzi, Nūḥ ibn Naṣr (331-343=942/3-954), Buḫārā, AH [33]3 (AD 944/945), fels

14/ Turcy osmańscy, Mahmūd I (1143-1168=1730-1754), Tūnis, kharuba

15/ Sāmānidzi, Naṣr ibn Aḥmad (301-331=914-942/3), Buḫārā, AH 303 (AD 915/916), fels

16/ Żeton/naśladownictwo monety złotej Mahmūda II (Turcy osmańscy

Aukcja 15 - jesienna '21
01 października 2021 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
11 EUR
Stan zachowania
5-3
42 EUR
378%
Wyświetleń: 131 | Ulubione: 2

Aukcja 15 - jesienna '21

  500 000
  1 000 000